50 Nijansi Pive

PIVINO PERO Vladimir Kljujić: Agencija LUDI POPUST se seli u Grac

Važno obavještenje iz agencije Ludi popust iznenadilo je jutros posjetioce svima nama poznatog sajta www.ludipopust.com : agencija Ludi popust se seli u Grac

Na prvu smo pomislili da se radi o prvoaprilskoj šali, međutim prvi april je prošao, pa smo se odlučili da pozovemo agenciju telefonom. Na naše veliko iznenađenje, javio nam se vlasnik agencije gospodin Simeun Putovanović lično, koji nam je izašao u susret i veoma ljubazno dao odgovore na naša pitanja.

-Gospodine Putovanoviću, je li vijest koju smo čuli tačna ili se radi o nekom Vašem marketinškom triku ?

– Kao prvo, želeo bih da se zahvalim svima koji su do sad koristili usluge naše agencije, koje su bile prilično raznovrsne i nadam se zanimljive. Našim radom i trudom stekli smo mnogo prijatelja, dosta vjernih pratilaca i klijenata. U svemu ovom, mnogo su nam pomogle društvene mreže koje su doprinijele da se naše ponude vide čuju i veoma lako postanu dostupne širokom krugu klijenata. Mnogi su nas svakodnevno pratili putem interneta ,postavljali razna pitanja i govorili nam svoje želje, što je znak da smo dobro radili svoj posao. Hvala im na tome.

-Znači ipak je vijest koja je osvanula tačna ?

– Pokušaću Vam u nastavku razgovora pojasniti zašto smo se odlučili na ovaj korak.

Već neko vrijeme osjećamo potrebu da nešto promijenimo, a sa druge strane zasitili smo ovo naše malo tržište. Omogućili smo da naši klijenti obiđu veći deo Europe, posjetili najvažnije i najljepše turističke destinacije ,od kojih smo neke obilazili veoma često. Imali smo klijenata koji su često putujući sa nama, turističke destinacije znali bolje od samih vodiča. Ljetovanja, zimovanja, krstarenja, razni festivali i sl.bili su deo naše svakodnevne ponude. Priređivali smo našim klijentima da u pola cijene poprave zub ( kao npr. jedna baba je napravila čak i rezervnu gornju vilicu, kako kaže iskoristila je cijenu jer često jede jabuke, da se rezervna vilica nađe za nedaj bože ), pojedu ćevape kod Muje za 3 marke, popiju dva piva po cijeni jednog i mnogo toga sličnog. Ako nastavim da nabrajam nećemo do sutra stati.

Jednostavno je došlo do zasićenja tržišta , mnogo ljudi je otišlo u Austriju i Njemačku da živi i radi, neki privremeno ,a neki i za stalno. Sve su to da se razumijemo bili naši klijenti. Sa druge strane, imali smo Već dosta upita iz Graca, Beča i nekih Njemačkih gradova, da organizujemo neka putovanja u Banja Luku.

-Znači ti pozivi iz Austrije su bili prelomni u Vašoj odluci ?

-Kako da Vam kažem, prelomilo je nešto sasvim drugo, a to nam je dalo i dodatnu motivaciju.

-O čemu se radi gospodine Putovanoviću ?

-Otvaranje Delta Planeta je izazvalo veliki bum u našem gradu, a to nam je dodatno pomoglo da ostvarimo ideju o preseljenju naše agencije u Grac. Kako se zemlja okreće, tako se mijenjaju ljudi i vremena, a samim tim dolaze i novi trendovi. Došlo je vrijeme da turisti i šopingholičari više ne putuju u inostranstvo da nešto kupe, vide i posjete. Konačno smo dočekali da turisti dolaze u Banju Luku iz Graca ,Beča i mnogih drugih gradova Austrije a bogami i Njemačke. Hvala Bogu da je naš grad doživeo ovaj procvat i napredak u sferi turizma.

Već smo kontaktirali našeg najvećeg saradnika u dosadašnjem poslovanju Vuković prevoz, kome se naša ideja o preseljenju agencije veoma svidjela. U narednih nekoliko dana Vuković prevoz će da registruje svoju poslovnicu u Gracu, i izvršiće nabavku pet autobusa visoke turističke klase. Svi autobusi biće registrovani u Austriji i imaće vlastiti parking, sa obezbjeđenim čekaonicama za putnike. Žele da svi korisnici naših usluga više ne kisnu čekajući autobus, kao što je to do sad bio slučaj u B.Luci, Prijedoru i Gradiškoj.

-Šta planirate da ponudite Vašim novim klijentima u Austriji, ipak je to Evropa za razliku od nas ovdje, a vjerovatno će klikenti biti mnogo zahtjevniji ?

-Izdvajam jedan mali deo iz naše ponude, a to je posjeta Delta planetu u B.Luci po veoma pristupačnoj cijeni . Ova ponuda je malo specifična i razlikuje se od svih dosadašnjih. Za razliku od ostalih ponuda , ova obuhvata neke obavezne sadržaje za sve korisnike, a to su :

  1. Obavezno slikanje pored fontane Delta planeta i tagovanje na društvenoj mreži (ako ste sami ili nemate selfi štap ,slikaju vas vozači autobusa)
  2. Obavezna kafa ili čaj u kafe Agape ( prilikom kupovine kupona ,,Ludi popust“ za ovu uslugu klijenti će dobiti bon, koji moraju iskoristiti)
  3. Obavezan ručak u Zlatnoj kruni ( ćevapi ili neko drugo jelo po izboru, upotreba luka ograničena na dve glavice iz opravdanih razloga)
  4. Obavezan odlazak u centar grada ,grupna šetnja gospodskom ulicom ( gratis sladoled plavo nebo ili neki sličan točeni sa trga Krajine )
  5. Obavezna kupovina magneta sa logom Banja Luke ( dres Borca ili neki cd krajiške pjesme po želji )

-Gospodine Putovanoviću lijepo ste ovo osmislili, nadamo se ova ponuda često da se vrti i ponavlja.  Ima li  jos nekih sličnih ponuda ?

-Uskoro planiramo proširiti naše ponude, gdje već imamo u planu novitet za naše ljude koji rade i žive u Austriji,Njemačkoj i drugim zemljama. Znajući da naših ljudi ima tamo dosta osmislili smo  ponude tipa : dolazak na krsnu slavu ( npr.Đurđevdan, sv.Nikola , sv.Jovan i sl.).

Takođe jedan od noviteta biće ponuda koja je specijalno pripremljena za Austrijske radnike u firmi STRABAG, koja se bavi izgradnjom puteva i ima na desetine hiljada zaposlenih.

-Ne razumijem gospodine Putovanoviću , što to radnici jednog takvog giganta mogu ovdje da vide ?

-Za njih kao što sam rekao imamo jednu specijalnu ponudu. Pored standardnog obilaska grada, za njih će u Banja Luci da se organizuju dvočasovni seminari o izgradnji kružnih tokova. Pored ovoga moćiće da nauče sve o svečanostima prilikom otvaranja ovako bitnih saobracajnih infrastruktura ( presjecanje vrpci sa 6 makaza , okretanje jaganjaca ili bika u kružnom toku i slično). Poslije seminara, svi radnici ove kompanije moćiće da uz pomoć našeg uglednog mladog aktiviste Vlaste Kritičara, učestvuju u atrakciji grada ,,kidanje asvalta golim rukama“. Mislimo da će ovo da ostavi snažan utisak na posjetioce iz ove firme i da će poslije ove posjete oni željeti da dovedu i svoje porodice u naš grad.

O svemu opširnije uskoro na našem sajtu i na društvenim mrežama.

-Hvala Vam na razgovoru i informacijama gospodine Putovanoviću.

-Hvala Vama na pozivu i interesovanju , ako ovo bude funkcionisalo kako smo zamislili nećemo zaboraviti ni ovaj grad , pokušaćemo ponovo da pokrenemo posao i ovdje.

Što je džaba i Bogu je drago…

50NP u saradnji sa Nektar pivom svake sedmice dijeli paket od 24 dobro rashlađena piva. Upiši broj mobilnog i obavijestićemo te ako pobijediš!

Podijeli ovo

Dodaj svoj komentar